traren
 x 
Sepet - 0,00 TL

Sepet

Sepet boş

Kullanım Koşulları

KULLANIM KOŞULLARI

Bu internet sitesi merkezi Camikebir Mahallesi Hürriyet Caddesi No:78 Siverek / Şanlıurfa adresinde bulunan Siverek İlçesini Geliştirme ve Kalkındırma Derneği Siverek Takoran Doğal Ürünleri İşletmesi tarafından hazırlanmıştır.

Aşağıda yer alan hüküm ve koşullar, takoran.com internet sitesine bağlanarak, bu internet sitesini görüntüleyen Siz kullanıcıların internet sitesini kullanmanızı ve internet sitesine erişiminizi düzenlemektedir.

1- KABUL:

Bu site ve içeriğine ("Site") erişiminiz ve Site’yi kullanımınız Kullanım Koşulları'nda ("Kullanım Koşulları" veya "Koşullar") belirtilen kayıt ve şartlara ve ulusal ve uluslararası mevzuata tabi tutulmaktadır. Kullanıcılar’ın bu Site’ye erişerek veya Site’yi kullanarak ("Kullanıcı" veya "Siz") bu Kullanım Koşulları’nın kendilerini yasal olarak bağladıkları, bu Siteyi Kullanım Koşulları’na uygun olarak kullanmayı onayladıkları kabul edilir. Kullanıcılar’ın Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir koşulu kabul etmemeleri halinde Site’nin kullanımına son vermeleri ve herhangi bir bilgi, ses, görüntü veya materyal göndermemeleri gerekmektedir.

2- KULLANIM KOŞULLARI’NIN DEĞİŞTİRİLMESİ

Takoran Doğal Ürünler, Site içeriği ve Kullanım Koşulları’nda, dilediği gibi değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu halde, yeni Kullanım Koşulları, Site içerisinde yayınlandıkları tarihten itibaren geçerli olacak ve Kullanıcılar’ı bağlayacaktır. Site içerik ve Kullanım Koşulları’nın değiştirilmesinden sonra Site’yi kullanmaya devam eden Kullanıcılar’ın değişen hüküm ve koşulları kabul ettikler varsayılır. Bu nedenle Kullanıcılar’a Site’de yer alan Kullanım Koşulları ve diğer yasal metinleri düzenli şekilde incelemeleri ve dikkatlice okumaları önerilir.

3- KAYIT:

a- takoran.com internet sitesi herkesin kullanımına açık bir internet sitesidir.

b- Kullanıcılar’ın Site’deki promosyon ve kampanyalardan haberdar edilebilmeleri için, Site’nin ilgili bölümünde bu amaçla oluşturulmuş kutucuğa onay vermeleri ve geçerli, güncel ve doğrulanabilir bir “e-posta adresi” ile kullanıcı isimlerini kaydetmeleri gerekmektedir.

c- 18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERİN SİTE’Yİ KULLANIM VE ERİŞİMLERİ, SİTE’YE SİTE’YE BİLGİ, METİN, FOTOĞRAF, GRAFİK, VİDEO KAYDI, SES, GÖRÜNTÜ KAYDI VEYA BAŞKA HERHANGİ BİR MATERYAL YÜKLEMELERİ EBEVEYNLERİN İZİN VE MUVAFAKATİNE BAĞLIDIR. EBEVEYNLERİN İZİN VE MUVAFAKATİ ALINMADAN YAPILAN İŞLEMELERDEN, KAYITLARINDAN VE BU NEDENLE ORTAYA ÇIKACAK DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI ZARARLARDAN TAKORAN DOĞAL ÜRÜNLER SORUMLU DEĞİLDİR.

4- GİZLİLİK POLİTİKASI

Takoran Doğal Ürünler, Kullanıcılar’ın mahremiyetine saygı duymaktadır. Bu nedenle Site aracılığı ile doğrudan veya dolaylı olarak toplanan tüm kişisel verileriniz, iş bu Kullanım Koşulları ve Site de yayınlanan Gizlilik Sözleşmesi hükümlerine tabidir.

Ancak takoran.com internet sitesi herkesin kullanımına açık bir internet sitesidir. Bu nedenle kişisel verilerinizin kullanımı ve bu verilerin korunması Takoran Doğal Ürünler’nın sorumluluğunda değildir. Bu nedenle Site’ye Kullanıcılar için gizlilik değeri olan hiçbir bilginin gönderilmemesi gerekmektedir.

Kişisel verilerinizin kullanım, paylaşım ve saklaması koşullarını öğrenmek için Gizlilik Sözleşmesini okuyunuz.

5- SINIRLANDIRMALAR

a- takoran.com internet sitesi kişisel amaçlı kullanımı hedefleyen, eğlence amaçlı bir sitedir. Sitenin ticari veya sosyal herhangi bir amaçla kullanımı yasaktır.

b- Kullanıcılar’nın, Takoran Doğal Ürünler’nın yazılı muvafakati olmaksızın Site içeriğini kopyalamaları, değişiklik yapmaları, yeniden düzenlemeleri, çoğaltma ve yaymaları yasaktır. Bunun gibi Kullanıcılar’ın, site içerisinde yer alan ve üçüncü şahıslara ait bulunan herhangi bir materyali hak sahibinin izni olmaksızın kullanmaları da yasaktır.

c- Kullanıcı’nın, kişileri rahatsız edecek, ırkçı ve toplumda nefret uyandıracak ya da toplumun bir grubuna fiziksel ve psikolojik zarar verilmesini teşvik etmesi; üçüncü bir şahsı incitici ya da incitmeyi teşvik edici, pornografi ve şiddet içeren ya da bu mahiyetteki sitelere link vermesi; başkasına ait kişisel bilgileri ifşa etmesi ya da ifşa etme riskini oluşturması; telifi veya herhangi bir kimseye ait Eseri içeren veya böyle bir Eserin kullanması; çöp ya da istenmeyen e-postaların yayılmasını kolaylaştırması veya bunların gönderilmesine aracılık etmesi; şifre ile girilen ya da kamuya açık olmayan Sitelere ait içerikleri kullanması; suçu ve suçluyu öven söylemelerde bulunması; suç işlemeyi teşvik etmesi; lisansız yazılım kullanmayı özendirmesi; kişisel gizliliği ihlal etmesi; reklam içeren ticari amaçlı kullanımda bulunması; yasa dışı herhangi bir içeriği, ses, görüntü, video ve iletiyi Siteye yüklemesi yasaktır. Takoran Doğal Ürünler bu nevi yasadışı herhangi bir içeriği siteye yükleyen ya da gönderen Kullanıcılar hakkına suç duyurusunda bulunacak, bu Kullanıcıların siteye girişleri engellenecek ve varsa kullanıcı hesapları kapatılacaktır.

d- Bunun gibi Kullanıcı’nın, Site’nin herhangi bir güvenlik sisteminin etkisiz hale getirmesi ya da bu yolda önerilerde bulunması, Site’ye gönderilen veri paketlerinin başlıklarının değiştirmesi, kimlik gizlenmesi, Siteye malware yazılım göndermek, bu bağlamda virüs, bot ya da solucan gibi kötü yazılım kodlarından oluşan, diğer bilgisayar programlarını yok eden, kullanılamaz hale getiren veya onlara zarar veren zararlı programların gönderilmesi, herhangi bir kullanıcının, hostun ya da ağın Site’ye bağlanmasına müdahale etmek ve engellenmesi, Site’ye otomatik olarak resim, video ya da başka bir içerik göndermek için script kullanması, Site bant genişliğini meşgul etmek ya da yük bindirmek suretiyle Site’ye/Site’den bağlantıların yavaşlamasına ya da gerçekleşmemesine neden olunması, herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini ele geçirilmesi ya da kullanıcıların kimliklerini açıklaması, takoran.com kullanıcıları hakkında kişisel bilgiler toplaması, herhangi bir kullanıcının şifresini ve hesabını kullanmak suretiyle site üzerinden alışveriş yapılması veya kendi şifre ve kullanıcı hesabını başka bir kişiye kullandırılması da yasaktır.

6-FERAGAT BEYANI / SORUMLULUK:

a- Takoran Doğal Ürünler veya bağlı kuruluşları, iştirakleri, ortakları, lisans verenleri ya da tedarikçileri, Site içeriğinin veya Kullanıcılar tarafından Site’ye yüklenen bilgi, metin, fotoğraf, grafik, video kaydı, sesli kayıt ve materyallerin kullanımı, erişimi veya kullanılamaması, erişilememesinden doğan veya belirtilen hallerin doğrudan veya dolaylı sonuçlarından kaynaklanan hasar ve zararlardan Kullanıcılar sorumludur. Bu tür hasarlardan Takoran Doğal Ürünler hiçbir suretle sorumlu değildir.

b- Takoran Doğal Ürünler, Site’nin kesintisiz, güncel, güvenli ya da hatasız olacağı veya Site’nin kullanımından elde edilecek sonuçların (Site’de yer alan bilgi ve materyaller dahil) doğru, tam, kesin, güvenilir ya da herhangi bir biçimde ihtiyaçlarınızı karşılayan sonuçlar olacağına yönelik hiçbir garanti vermemektedirler.

c- Bunun gibi, Takoran Doğal Ürünler Internet, ağ veya sunucu hizmetlerindeki kesintiler ya da ihmallerinden hiçbir surette sorumlu olmayıp, Site’nin veya bunun kullanılmasını sağlayan hizmetlerin ya da Takoran Doğal Ürünler tarafından gönderilen elektronik iletişimin virüs ya da diğer zararlı unsurlar içermediğine ilişkin bir garanti de vermemektedirler.

d- Site’ye materyal yükleme veya Site’yi kullanarak başka yollarla materyal ekleme ile ilgili tüm sorumluluklar Kullanıcılara aittir. Bu tür materyal yüklemeleri sebebiyle bilgisayar sistemlerinde oluşacak tüm hasar ve veri kaybından da Kullanıcılar sorumludur.

7- DİĞER SİTELER

Bu Site Takoran Doğal Ürünler’ya ait olmayan diğer sitelere link içerebilir. Söz konusu diğer siteler Takoran Doğal Ürünler tarafından kontrol edilmedikleri gibi, bu sitelerin içerikleri, ürünleri, hizmetleri veya gizlilik politikaları ile ilgili olarak Takoran Doğal Ürünler’ya herhangi bir sorumluluk atfedilemez. Bu nedenle Kullanıcılar söz konusu sitelerde bilgi indirir veya materyal yüklerken haklarının zedelenebileceği, bilgisayarlarına virüs girebileceği gibi tüm riskleri yüklenmiş kabul edilirler. Diğer sitelerin kullanım kayıt koşulları ve gizlilik politikalarının dikkatlice incelenip kabul edilmesi bizzat Kullanıcılarının sorumluluğundadır.

Bu sitelerden bilgi indirmek Kullanıcılar’ın kişisel bilgi ve verilerinin kullanılmasına, fikri mülkiyet haklarının zedelenmesine veya bilgisayarlarına virüs girmesini neden olabilir. Kullanıcılar, bu Site’den ayrıldıklarında veya diğer bir internet sitesine bağlandıklarında, diğer sitelerin gizlilik politikasını ve kullanım kayıt ve koşullarını okumalıdırlar. Bununla birlikte Kullanıcılar’ın, Takoran Doğal Ürünler’ya biri olduğunu iddia eden veya benzeyen sitelerin (e-posta ile bağlantılı olanlar dahil) güvenilirliğini sorgulamaları da kendi sorumluluklarındadır.

8- FİKRİ MÜLKIYET HAKLARI:

a- Takoran Doğal Ürünler, bağlı şirketleri, iştirakleri ve/veya ortakları tarafından sağlanan İçerikle, bu Site’yi çalıştırmaya ve yayınlamaya yarayan yazılımlar, verinin web Site’deki düzen, diziliş, derleniş ve düzenlenişi ile ilgili fikri ve sınai mülkiyet hakları ve sair tüm haklar Takoran Doğal Ürünler’ya ve/ veya bağlı şirketlerine, iştiraklerine ya da lisans verenlerine aittir.

b- Bu Site de yayınlanan marka, isim, slogan, tasarım, patent, ses ve görüntü Takoran Doğal Ürünler, bağlı şirketleri, iştirakleri ve/ veya ortaklarına yada lisans verenlerine ait olup, bunların Kullanıcılar tarafından Takoran Doğal Ürünler’nın yazılı muvafakati olmaksızın herhangi bir surette kullanılması, kopyalanması çoğaltılması yasaktır.

9-TAZMİNAT:

Kullanıcılar, Takoran Doğal Ürünler, bağlı şirketleri, iştirakleri, ortakları ve tedarikçilerini ve her birinin ilgili müdürleri, yöneticileri, çalışanları, hissedarları, yasal temsilcileri, aracıları, varisleri ve haleflerinin, bu Site’ye kendileri tarafından gönderilen ileti, içerik, mesaj, veri, ses, görüntü veya herhangi bir materyalden ya da Kullanım Koşulları’nın ihlalinden doğan her türlü hasar, yükümlülük, (makul avukat ücretleri, bilirkişi ücretleri ve yasal giderler dahil) masraf ve giderden zarar görmemelerini sağlamak ve zarar görmesi halinde ise uğranılan zararları ilk yazılı talep üzerine tazmin etmekle yükümlüdürler.

Kullanıcılar tarafından gönderilen herhangi bir mesaj, ses, görüntü veya her hangi bir suretle dava açılması, şikayette bulunulması veya yasal herhangi bir işleme konu olunması halinde Takoran Doğal Ürünler, Kullanıcıların kişisel bilgi ve verilerini ifşa etme hakkına sahiptir.

10- UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMLENMESİ:

İş bu Kullanım Koşulları ve takoran.com internet sitesinin kullanım ve erişiminden doğrudan ve/ veya dolaylı olarak kaynaklanabilecek tüm uyuşmazlıklar Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabidir.

Buna göre Kullanım Koşulları’nın geçerliliği veya varlığı ile ilgili olanlar dahil olmak üzere uyuşmazlıkların çözümünde Türk Kanunları uygulanacak, İstanbul Mahkeme ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

11- BÖLÜNEBİLİRLİK:

Bu Kullanım Koşulları’nın hükümlerinden herhangi birinin geçersiz ya da uygulanamaz olduğuna karar verilmesi halinde, geçersiz veya uygulanamaz bulunan hüküm, asıl hükmün amacına en yakın, geçerli, uygulanabilir bir hükümle değiştirilecek ve kalan hükümler yürürlükte kalmaya devam edecektir.

12- İLETİŞİM:

Kullanıcılar Site hakkında yorumlarını, şikayet ve önerilerini aşağıda belirtilen adreslere telefon, fax, e-posta ve yazılı olarak bildirebilirler:

Camikebir Mahallesi Hürriyet Caddesi No:78 Siverek / Şanlıurfa

0544 552 60 98

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 • İzlenme: 1282

Gizlilik

GizlilikBeyanı
Kullanıcılarımızın kişisel verilerinin korunması şirketimiz için önemli ve hassas bir konudur.
Bu gizlilik beyanı, internet sitemizi ziyaret ettiğinizde, hakkınızda toplayacağımız bilgilere dair beyanlar içermektedir.

Kişisel Verilerin Toplanması ve İşlenmesi
İsminiz, adresiniz, e-posta adresiniz, posta adresiniz ve kredi kartı bilgileriniz sizi tanımlayan bilgilerdir. Siz özel olarak kişisel bilgilerinizi vermediğiniz sürece, (Örneğin ürün siparişi veya e-posta üyeliği yada katalog başvurusu gibi durumlarda) sizden kişisel bilgi toplayamayız.

Kişisel Bilgilerin Kullanımı ve Yayılması
Kişisel bilgileriniz sadece internet sitesi yönetimi gereklilikleri doğrultusunda, sizin özel bilgilere ulaşabilmeniz için veya sizinle genel iletişim için kullanılacaktır. Kişisel bilgileriniz üçüncü şahıslara verilmeyecek veya hiçbir yerde yayınlanmayacaktır.

Seçme Özgürlüğü
Siteye verdiğiniz kişisel bilgilerin kontrolü sizdedir. Eğer kişisel bilgilerinizde değişiklik söz konusu ise (Örn: posta kodu, e-posta, adres, telefon veya cep telefonu gibi) lütfen bilgilerinizi üyelik hesabı sayfanızda güncelleyiniz.

Otomatik Olarak Kaydedilen Bilgiler (Kişisel olmayan veriler)
İnternet sitesine girdiğinizde, genel kişisel olmayan bilgiler (kullanılan internet tarayıcısı, ziyaret sayısı, sitede harcanan ortalama süre, görüntülenen sayfalar) otomatik olarak kaydedilir (üyelik kaydından ayrı olarak). Bu bilgiler, internet sitemizin genel kalitesini arttırmak amacıyla kullanılır. Bilgileriniz bundan başka işleme tabi tutulmaz ve üçüncü şahıslara iletilmez.

Cookie’ler
Cookie’ler hard diskinizde geçici olarak kaydedilen ve internet sitemizi bir sonraki ziyaretinizde sitemizin, sizin bilgisayarınızı tanımasını sağlayan küçük dosyalardır. Cookie’ler sadece internet sitemizi ilgilendiren bilgileri toplamak için kullanır.

Güvenlik
Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamaya özel olarak önem verilir. Bilgileriniz bozulmaya, kayba, kullanılmaya, izinsiz giriş veya izinsiz yayınlanmaya karşı sürekli olarak korunmaktadır. Kredi kartı ödemelerinde kullanılan, bankamız tarafından kurumumuza sağlanan ödeme veritabanımız müşterilerimizin güvenliği için mükemmel şekilde tasarlanmıştır. Bilgilerinizin yer aldığı veritabanı, dünyadaki mevcut en yüksek güvenlik standardı korunmaktadır.

Ayrıca sizin tarafınızdan gönderilen her türlü kişisel bilgi SSL-Aktarma (Secure Socket Layer) yöntemi ile tarafımıza aktarılmadan şifrelenerek güvenliği sağlanmış olur.

Çocuklar
Çocuklar, ebeveyn veya vasilerinin izni olmadan internet sitemize bilgi girişinde bulunmamalıdır. Hiçbir şekilde bilerek çocuklardan kişisel bilgi toplanmayacak veya hiçbir şekilde bilgileri izinsiz olarak üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Diğer İnternet Sitelerine Bağlantılar (Linkler)
İnternet sitesinden çıkarken, kişisel-tanımlayıcı bilgi toplayan diğer tüm internet sitelerinin gizlilik koşullarını okuduğunuzdan emin olunuz.

Bilgi Edinme Hakkı
Gizlilik koruma beyanımız veya kişisel bilgilerinizin nasıl işleme alındığı hakkında sorularınız için bizimle iletişim sayfaları üzerinden bağlantı kurunuz.
Talebiniz doğrultusunda internet sitesine ziyaretleriniz sırasında kişisel bilgilerinizden hangilerinin, eğer varsa, toplanıldığını hakkında – yazılı olarak ve yasalara uygunluk çerçevesinde - bilgilendirileceksiniz.

Değişiklikler Bildirileri
Gizlilik beyanımızdaki herhangi bir değişiklik bu gizlilik ifadesinde, ana sayfamızda ve uygun gördüğümüz diğer yerlerde ilan edilecektir.

 • İzlenme: 1237

İptal ve İade Koşulları

GENEL

1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri herhangi bir fiyat sınırı olmaksızın alıcılar tarafından ödenecektir.

4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. Ayrıca Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m. 9’a göre, bu süre tüketiciye daha önceden yazılı olarak veya sürekli bir veri taşıyıcısıyla bildirmek koşuluyla en fazla 10 gün uzatılabilir.

5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu ve ürüne ait fatura gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

SÖZLEŞME TARİHİ

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan sözleşme tarihidir.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

ÖDEME ŞEKLİ VE KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER

1. http://https://www.takoran.com dan kredi kartı (Visa, Master Card , vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

2. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır.

3. Ödemeyi Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, Türkiye İş Bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.

4. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

1.Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir.

2. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

3. Mücbir sebebin devamı esnasında satıcının edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz ) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

TESLİMAT VE ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ

1. Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.

2. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

3. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

4. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, alıcının paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı da vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı yani teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. Alıcı, Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korumak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir. Ürünler kullanılmış, yıpranmış bir şekilde Satıcıya ulaşırsa, ürün Alıcı’ya geri gönderilebilir ve bu durumda ücret iadesi yapılmaz. Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.

CAYMA HAKKI

Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Camikebir Mahallesi Hürriyet Caddesi No:78 Siverek / Şanlıurfa

Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: 0544 552 60 98

CAYMA HAKKININ SÜRESİ

1. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde, sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise malın teslim alındığı gün başlar.

2. Alıcının hizmet satın aldığı sözleşmelerde, cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

3. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcıya aittir.

4. Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde satıcıya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI

1. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

2. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İADE KOŞULLARI

1. Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve Alıcıyı borç altına sokan belgeleri Alıcıya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

2. Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa alıcı kusuru oranında satıcının zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan alıcı sorumlu değildir.

3. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle satıcı tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Alıcının isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, Alıcıya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünlerin ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcıdan talep edebilir.

 • İzlenme: 1255

Teslimat Bildirimi

 • Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır.
 • Siverek merkezli şirketimizden ürünleri direk kendiniz teslim alabilir veya kargo firması ile gönderim yapılmasını talep edebilirsiniz.
 • Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 3 iş günü içinde Kargo ile teslim edilir.
 • Kargo yoluyla gönderimleriniz için her türlü siparişinizde kargo masrafı siparişte belirtilen yöntem uyarınca Satıcı ya da Alıcı tarafından ödenecektir.
 • Kargo izleme bilgileri sizlere mail ile gönderilecektir
 • İzlenme: 1525

Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI

Unvanı :

Telefon :

E-posta : i

Adres :

1.2 -ALICI

Adı/soyadı/Unvanı :

Adresi :

Telefon :

E-posta :

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait http://www.takoran.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme Şekli :

Teslimat Adresi :

Teslim Edilecek Kişi :

Fatura Adresi :

Kargo Ücreti :

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, SATICI 'ya ait http://www.takoran.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI'ya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7- GENEL HÜKÜMLER

7.1- 18 yaşından küçük kişiler SATICI’dan alış-veriş yapamaz.

7.2- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 • İzlenme: 1345

Görüş ve Öneri Formu

 • İzlenme: 1331
Takoran Doğal Ürünler
Camikebir Mahallesi Hürriyet Caddesi No:78 Siverek / Şanlıurfa
0544 552 60 98
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Ağlar

© 2022 Takoran Doğal Ürünler Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Koray ÇOKOL.